Jak zdrowo się odżywiać na imprezie

Czy idziesz na wesele, przyjęcie obiadowe, lub spotkanie rodzinne, istnieją pewne rzeczy, które należy pamiętać, gdy próbujesz jeść zdrowo. Pierwszą wskazówką jest upewnienie się, że jesteś świadomy tego, co jest serwowane. Staraj się unikać żywności o wysokiej zawartości cukru i wysokim indeksie glikemicznym. Nie jedz też potraw, które zlewają się z innymi produktami na bufecie.

Unikaj żywności o wysokim indeksie glikemicznym

O ile nie masz problemów z układem pokarmowym, prawdopodobnie nie musisz się martwić o unikanie żywności o wysokim indeksie glikemicznym. Jeśli jednak chorujesz na cukrzycę, warto wiedzieć, które pokarmy częściej powodują wzrost poziomu cukru we krwi. Dzięki temu będziesz mógł dokonywać zdrowszych wyborów żywieniowych i utrzymywać poziom cukru we krwi pod kontrolą.

Dieta wysokoglikemiczna została powiązana z wieloma schorzeniami. Może ona utrudniać kontrolowanie poziomu cukru we krwi, a także zwiększać ryzyko wystąpienia takich chorób jak choroby serca i nowotwory. A dieta wysokoglikemiczna może prowadzić do zapalenia jelit i braku równowagi dobrych i złych bakterii.

Dieta o wysokim indeksie glikemicznym może również sprawić, że będziesz łaknąć słodkich pokarmów, co doprowadzi do gwałtownego wzrostu cukru i spadku energii. Gdy poziom cukru we krwi jest niski, możesz odczuwać roztrzęsienie, zmęczenie lub senność.

Jeśli szukasz zdrowej przekąski, spróbuj jedzenia o niskim IG. Na przykład, daktyle są smacznym przysmakiem, ale są również dobre dla Ciebie. Daktyle mają indeks glikemiczny w przedziale od niskich 40 do średnich 50, co stanowi połowę IG rafinowanego białego cukru. Mają również wiele składników odżywczych, w tym przeciwutleniacze i błonnik. Możesz jeść daktyle same, dodawać je do smoothies, a nawet zrobić z nich syrop.

Inne pokarmy o niskim IG to jabłka, jagody i truskawki. Zawierają one błonnik, który spowalnia tempo, w jakim cukier jest uwalniany do krwiobiegu, co powoduje mniejszy skok cukru we krwi. Owoce zawierają również witaminy i minerały.

Inną opcją na zdrową przekąskę jest zwykły popcorn. Popcorn ma niższy ładunek glikemiczny niż wiele innych przekąsek.

Ogólnie rzecz biorąc, żywność o wysokim ładunku glikemicznym to żywność o wysokiej zawartości cukru i węglowodanów. Ciało uwalnia cukier, gdy twój żołądek opróżnia się, powodując skok cukru we krwi. I ten skok może trwać przez wiele godzin. Ale kiedy jesz pokarmy o niskim indeksie glikemicznym, będziesz miał stały dopływ energii i nie będziesz czuł się głodny po posiłkach.

Żywność o wysokim indeksie glikemicznym może być również głównym czynnikiem ryzyka dla raka płuc, prostaty i okrężnicy. Najlepszym sposobem na ich uniknięcie jest spożywanie dużej ilości zdrowej, nisko-glikemicznej żywności.

Przeskanuj bufet przed napełnieniem talerza

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na przyjęcie biurowe, czy na duży rodzinny obiad, musisz wziąć pod uwagę, że będziesz jeść dużo jedzenia. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz skończyć spożywając więcej kalorii niż potrzebujesz. Aby to zwalczyć, bądź mądry w wyborze bufetu.

Na początek wybierz bufet, który serwuje świeże owoce i warzywa. Są one doskonałym źródłem witamin, minerałów i błonnika. Możesz również chcieć unikać przetworzonych mięs i innych czerwonych mięs. To pozwoli Ci cieszyć się kolacją bez obawy o post-dinner crash.

Upewnij się, że skanujesz bufet zanim pójdziesz, aby upewnić się, że dostajesz najwięcej za swoje pieniądze. Nie musisz przesadzać z ilością jedzenia, ale musisz unikać tych najgorszych.

Na przykład, unikaj siedzenia przy stole bufetowym, kiedy po raz pierwszy przyjdziesz. Dzięki temu nie będziesz mógł schrupać największych i najgorszych porcji jedzenia, a dodatkowo zostaniesz zauważony jako dobry sportowiec. Oprócz tego, że nie będziesz siedział w sali tronowej, unikniesz również otoczenia przez gęste od kalorii smakołyki. Jeśli czujesz się dziobaty, zjedz lekką przekąskę, aby nie przesadzić.

Bufet może być świetnym źródłem zabawy i smacznych smakołyków, ale jest też świetnym miejscem do obżarstwa. Upewnij się, że skanujesz bufet przed wyjściem, aby upewnić się, że jesz zdrowsze opcje. Możesz nawet rozważyć przyniesienie małego, zdrowego dania dodatkowego, którym będziesz mógł się cieszyć, gdy tam będziesz.

Choć może być kuszące, aby spróbować bufetu z porzuceniem, skończysz jeść więcej kalorii niż potrzebujesz, a będziesz musiał zadowolić się mniej niż satysfakcjonujące wybory. Najlepiej jest zrobić listę artykułów spożywczych, które chciałbyś spróbować, a następnie wybrać jeden lub dwa z ulubionych. Będziesz w stanie uniknąć wypasu i przejadania się, a także zaoszczędzisz kilka kalorii, aby cieszyć się wieczorem. Możesz również spróbować uniknąć dużych marek i zdecydować się na tańszy bufet.

Pozostań pod kontrolą tego, co jesz

Używanie shakera do koktajli do maksimum to niedoceniane ćwiczenie. Na szczęście Twój gospodarz będzie pierwszym, który pogratuluje Ci osiągnięć. Aby upewnić się, że impreza jest hitem, wydać na butelkę wina i mieć kilka do toastu swój nowy znaleziony sukces. Wspomniany napój nie tylko pomoże Ci odzyskać swoje wydatki, ale także stłumi wszelkie potencjalne niezręczności, które mogą powstać z grupy nadmiernie rozochoconych gości. W końcu, kto wie, może nawet zostaniesz zaproszony na kilka kolejnych wieczorów.

Oczywiście, nie musisz brać przynęty. Jednym z najprzyjemniejszych sposobów na poznanie swoich krewnych jest udział w przyjęciu obiadowym. W rzeczywistości, przyjęcia obiadowe są idealnym miejscem z kilku powodów: Masz okazję do towarzystwa z kolegami geekami bez stresu, masz okazję zjeść niektóre ze swoich ulubionych potraw bez kłopotów z kuchnią i masz okazję spróbować niektórych z najgorętszych nowych modów w mieście.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *