Jak dokonywać zdrowych wyborów żywieniowych, gdy jesteś na diecie

Niezależnie od tego, czy jesteś na diecie, czy po prostu szukasz zdrowych wyborów żywieniowych, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Na początek, powinieneś starać się unikać restauracji typu fast food, a także napojów zawierających cukier. Ponadto, należy upewnić się, że jesz całe ziarna, które mają niską zawartość tłuszczu i wysoką zawartość błonnika. Te pokarmy pomogą Ci czuć się pełnym i zadowolonym bez spożywania tak dużej ilości jedzenia.

Pokarmy wysokotłuszczowe mogą pomóc Ci poczuć się zadowolonym jedząc mniej

Używanie pokarmów wysokotłuszczowych do odchudzania jest nie tylko korzystne dla Twojego zdrowia, ale może również poprawić smak i jakość jedzenia, które spożywasz. Ponadto, włączenie wysokotłuszczowej żywności do swojej diety może pomóc Ci zobaczyć wyniki szybciej i skuteczniej.

Stosowanie pokarmów wysokotłuszczowych w diecie może być również przyjemne. Będziesz czuć się bardziej nasycony i będziesz w stanie jeść mniej kalorii, co jest dobrą rzeczą, jeśli próbujesz schudnąć. Warto również zauważyć, że niektóre wysokotłuszczowe pokarmy są lepsze dla Ciebie niż inne. Będziesz musiał zrobić trochę czytania w górę na wybory żywności, aby wiedzieć, co jest dla ciebie dobre.

Oprócz pokarmów wysokotłuszczowych, włączenie większej ilości owoców i warzyw do swojej diety jest dobrym pomysłem. To dlatego, że są one bogate w witaminy, minerały i przeciwutleniacze, które mogą pomóc zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby. Podobnie, włączenie do diety większej ilości kwasów tłuszczowych omega-3 może pomóc Ci poczuć się bardziej energicznie. Wreszcie, mając więcej błonnika w diecie pomoże zapobiec organizmowi od przechowywania dodatkowego tłuszczu jako żółci.

Przy następnym posiłku rozważ połączenie wysokotłuszczowej żywności ze zdrową ilością owoców i warzyw, wraz ze zdrową dawką chudego mięsa, a będziesz na dobrej drodze do zdrowszego, szczuplejszego Ciebie w krótkim czasie. Posiadanie zdrowej, dobrze zbilansowanej diety nie tylko pomoże Ci poczuć się lepiej, ale także zmniejszy szanse na rozwój poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, cukrzyca i wysokie ciśnienie krwi. Dobrą wiadomością jest to, że będziesz miał więcej zabawy robiąc to! Będziesz też czerpać korzyści z dłuższego, zdrowszego życia.

Być może nie myślałeś o żywności wysokotłuszczowej jako o najzdrowszej opcji. Chociaż są one doskonałym źródłem tłuszczu w diecie, mogą być źródłem cholesterolu i innych niezdrowych toksyn.

Całe ziarna mają niską zawartość tłuszczu i wysoką zawartość błonnika

Dodanie całych ziaren do swojej diety może pomóc Ci schudnąć i kontrolować poziom cukru we krwi. Ponadto badania wykazały, że pełne ziarna mogą zmniejszyć ryzyko chorób serca i raka.

Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyki sugeruje, aby ludzie spożywali co najmniej 25 gramów błonnika dziennie. Całe ziarna są dobrym źródłem błonnika. Ponadto, całe ziarna dostarczają wielu witamin i minerałów. Są one ważne dla utrzymania zdrowego organizmu.

Ponadto, całe ziarna mogą być ważne w zapobieganiu chorobom układu pokarmowego. Błonnik pomaga przemieszczać odpady przez przewód pokarmowy. Błonnik może również pomóc w zapobieganiu małym zakrzepom krwi, które mogą prowadzić do udarów lub zawałów serca.

Wiele badań wykazało, że diety o wysokiej zawartości błonnika są korzystne dla utraty wagi. Ponadto, błonnik może zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów. Ponadto, pełne ziarna mogą pomóc w zapobieganiu miażdżycy, stanu, który zwęża drogi przepływu krwi.

Wykazano również, że całe ziarna zmniejszają poziom trójglicerydów, złego cholesterolu i insuliny. Są one również bogate w minerały, takie jak magnez i selen. Te minerały pomagają w budowie kości i mięśni. Dodatkowo stwierdzono, że magnez jest pomocny w uwalnianiu energii z mięśni.

Oprócz błonnika, pełne ziarna są bogate w witaminy i fitochemikalia, które mogą również zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów. Na przykład Harvard School of Medicine zaleca, aby mężczyźni spożywali 30 gramów błonnika dziennie, a kobiety 20 gramów.

Badania wykazały również, że pełne ziarna mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia nowotworów jelita grubego. Najwyższy kwintyl spożycia całych ziaren był związany z 36% niższym ryzykiem raka odbytnicy. Ponadto, wyższe spożycie całych ziaren było związane z 15% niższym ryzykiem śmiertelności z powodu raka.

Ponadto, całe ziarna mogą również zmniejszać ryzyko chorób układu oddechowego. Wykazano, że całe ziarna obniżają ciśnienie krwi. Ponadto, błonnik może być pomocny w kontrolowaniu poziomu cholesterolu. Oprócz błonnika, pełne ziarna są również dobrym źródłem magnezu, który jest wykorzystywany w uwalnianiu energii z mięśni. Ponadto, całe ziarna są bogate w fitosterole, które mogą zakłócać wchłanianie cholesterolu. Te fitosterole obniżają również poziom cholesterolu w surowicy.

Unikanie napojów słodzonych

Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć, zarządzać cukrzycą czy zapobiegać chorobom serca, unikanie napojów słodzonych jest dobrym pierwszym krokiem. Napoje te są wysokokaloryczne i zawierają niewiele lub nie zawierają żadnych wartości odżywczych. Mogą również zwiększyć ryzyko wystąpienia próchnicy zębów i otyłości.

Napoje słodzone obejmują zwykłe napoje gazowane, słodzone herbaty, napoje sportowe, soki owocowe i słodzone kawy. Są one najpopularniejszymi źródłami cukrów dodanych w amerykańskiej diecie. Związane są z problemami zdrowotnymi, w tym z przyrostem masy ciała, ubytkami i cukrzycą typu 2.

Najzdrowszym napojem jest woda. Trzymaj butelki z wodą w lodówce i noś butelkę z wodą w ciągu dnia. Możesz też dodać do wody owoce lub warzywa.

Niektóre miasta i stany rozważają wprowadzenie wymogu umieszczania etykiet ostrzegawczych na słodkich napojach. Etykiety te mogłyby zniechęcić rodziców do kupowania słodkich napojów dla swoich dzieci. Jednak istniejące prawa stanowe ograniczają zdolność miast do regulowania tych napojów.

Aby wesprzeć wysiłki federalne i stanowe mające na celu ograniczenie marketingu napojów słodzonych dla dzieci, decydenci powinni rozważyć opodatkowanie tych napojów. Niektóre badania sugerują, że opodatkowanie napojów słodzonych zmniejsza ich konsumpcję. Dochody z podatków mogłyby być wykorzystane na wsparcie programów zdrowotnych dla dzieci lub dofinansowanie zdrowszych alternatyw.

Oprócz zwykłej wody, do innych zdrowych napojów zalicza się wodę gazowaną, soki owocowe i herbatę. Jednak te napoje mogą być drogie. Aby ograniczyć ilość słodzonych napojów, stopniowo zastępuj je zdrowszymi alternatywami.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca unikanie napojów słodzonych i zaleca ograniczenie ich do nie więcej niż czterech do sześciu uncji dziennie. Poniższa tabela pomoże Ci dokonać mądrego wyboru napojów.

Możesz również zobowiązać się do picia większej ilości wody każdego dnia. Używaj ładnych kubków, trzymaj butelki z wodą w lodówce i upewnij się, że masz dostęp do zdrowych opcji w szkole, pracy i na innych spotkaniach towarzyskich.

Jeśli pijesz kawę lub herbatę, poproś o nią bez cukru. Możesz również wybrać niesłodzoną alternatywę mleka. Możesz też spróbować smakowego seltzera lub dodać owoce do swojej wody.

Wybieranie zdrowszych napojów nie jest tak trudne, jak myślisz. Wystarczy, że podejmiesz zobowiązanie, zaczniesz powoli i stopniowo zmniejszysz spożycie słodzików.

Unikanie restauracji typu fast food

Jedzenie typu fast food jest wygodne, ale może być szkodliwe dla zdrowia. Składniki są często niezdrowe, a istnieje wiele problemów zdrowotnych związanych z częstym spożywaniem fast foodów. Istnieją sposoby, aby uniknąć restauracji typu fast-food i nadal cieszyć się pysznym jedzeniem.

Jeśli obawiasz się o konkretną sieć fast foodów, sprawdź ich informacje żywieniowe w Internecie. Fast foody często zawierają dużo kalorii, sodu i tłuszczu. Nie powinieneś wybierać fast foodów, jeśli próbujesz schudnąć.

Powinieneś również unikać fast foodów, jeśli jesz w towarzystwie innych osób. Podczas jedzenia poza domem łatwo się przejadać. Ludzie często nie zwracają uwagi na sygnały świadczące o sytości i mogą zjeść większy posiłek niż powinni.

Fast foody są często pakowane w plastikowe opakowania lub plastikowe butelki. Mogą one zawierać niezdrowe oleje i dodatki. Posiłki te są również zazwyczaj przygotowywane szybko. Możesz poprosić kogoś, aby przygotował dla Ciebie posiłek.

Możesz również przynieść zdrowe dodatki do swojego posiłku typu fast food. Niektóre sieci fast foodów mają niskokaloryczne dressingi. Warto też przynieść butelki z wodą do uzupełniania.

Jeśli wybierasz się do restauracji typu fast food, zabierz ze sobą przyjaciela lub członka rodziny. Posiadanie wsparcia od kogoś innego sprawi, że łatwiej będzie przestać jeść fast foody.

W fast foodach nie zawsze łatwo jest znaleźć zdrowe wybory. Wiele sieci fast foodów podjęło wysiłki, aby zaoferować zdrowsze jedzenie. Istnieje wiele przepisów online na zdrowy fast food.

Jeśli próbujesz schudnąć, powinieneś ograniczyć swoje wizyty w restauracjach typu fast food do dwóch razy w tygodniu. Możesz również zastąpić swój fast food zdrowymi przekąskami. Zdrowe opcje przekąsek to grillowana ryba, zupa, makaron z szybkim sosem i domowa pizza.

Fast foody są popularne i wiele osób ulega pokusie ich jedzenia. Kluczem jest dokonanie zdrowego wyboru i unikanie fast foodów, gdy jesteśmy na diecie.

Kiedy jesteś na diecie, upewnij się, że wiesz, ile jesz i co jesz. Jedzenie fast foodów może przyczynić się do przyrostu wagi, wysokiego ciśnienia krwi i innych problemów zdrowotnych.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *