Jak dokonywać zdrowych wyborów żywieniowych w pracy

Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy w biurze, są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby dokonywać zdrowych wyborów żywieniowych. Na przykład, możesz przynosić z domu zdrowe przekąski i posiłki i jeść je przy biurku. Możesz również od czasu do czasu zrobić sobie przerwę na lunch.

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z survivalzone.pl

Przynoś zdrowe posiłki i przekąski z domu

Trzymanie przy biurku zapasów zdrowych posiłków i przekąsek to świetny sposób na zapewnienie sobie potrzebnego pożywienia bez zbędnego obciążania organizmu. Należy jednak uważać, aby biurko nie stało się bufetem dla niezdrowych nawyków żywieniowych. Przechowywanie zdrowych przekąsek w pobliżu może sprawić, że będziesz mieć energię i będziesz się dobrze bawić.

Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest najbardziej podstawowe jedzenie, takie jak garść orzechów lub kromka chleba pełnoziarnistego. Następnie możesz przejść do bardziej egzotycznych potraw, takich jak garść całej fasoli lub miska owoców. Sztuką jest upewnienie się, że jesteś przygotowany na wszelkie nagłe wypadki w ostatniej chwili. Jeśli musisz coś przekąsić, spróbuj umieścić swoje miejsce pracy w osobnym pomieszczeniu. Dzięki temu nie będziesz mieć pokusy podjadania w ciągu dnia.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas rozważania zdrowej przekąski jest upewnienie się, że spożywasz odpowiednią ilość kalorii. Jedna uncja porcji orzechów wystarczy, aby dostarczyć Ci od 160 do 200 kalorii. Jeśli próbujesz być bardziej świadomy zdrowia, możesz rozważyć alternatywy, takie jak miska pokrojonych marchewek lub selera i mała szklanka mleka o niskiej zawartości tłuszczu. Możesz również rozważyć wykonanie przekąsek od podstaw. Biorąc czas, aby zrobić własne zdrowe przekąski można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, podczas gdy nadal utrzymuje się na torze z celów diety.

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze w kuchni, spróbuj zrobić zakupy hurtowe w lokalnym CostCo. Mają one rozbudowany sklep spożywczy online, a także solidny wybór żywności luzem. Będziesz zaskoczony, jak wiele pieniędzy możesz zaoszczędzić. Jeśli chodzi o zakupy dla zdrowia Twojej rodziny, CostCo to Twój jedyny sklep.

Rób przerwy na lunch

Robienie przerw na lunch, aby dokonywać zdrowych wyborów żywieniowych w pracy, ma wiele korzyści. Badania wykazały, że robienie przerwy może pomóc zmniejszyć stres i zwiększyć wydajność. Ponadto może zresetować twoje ciało i umysł na kolejną połowę dnia.

Jeden na dwóch pracujących Amerykanów nie robi sobie przerwy na lunch. Jeśli nie zrobisz przerwy, możesz cierpieć z powodu słabego zdrowia. Dodatkowo, po południu będziesz miał niższy poziom energii.

W jednym z badań stwierdzono, że pracownicy, którzy codziennie robili przerwę na lunch, byli bardziej zaangażowani. Badania wykazały również, że pracownicy, którzy nie robili przerwy, często cierpieli z powodu słabego zdrowia. Dotyczy to zwłaszcza pracowników, którzy wykonują prace związane z rozwiązywaniem problemów lub pracują nad trudnymi zadaniami umysłowymi.

Przerwa na lunch może również pomóc poprawić pamięć i czujność. Ponadto może zmniejszyć stres i niepokój.

Jeśli jesteś menedżerem, powinieneś przypominać swoim pracownikom o robieniu przerwy na lunch. Ważne jest, aby pamiętać, że kultura pracy Twoich pracowników może również wpływać na to, czy biorą oni przerwę, czy nie. Dobrym pomysłem jest dawanie przykładu i wyznaczanie granic dla swoich pracowników.

Jeśli masz politykę dotyczącą tego, kiedy pracownicy mogą zrobić sobie przerwę na lunch, upewnij się, że jej przestrzegasz. Jeśli wielu pracowników łamie tę zasadę, możesz rozważyć jej zmianę.

Oprócz spożywania zdrowego posiłku, ważne jest również, aby upewnić się, że Twój lunch nie jest zbyt ciężki. Zbyt ciężki posiłek może sprawić, że poczujesz się ospały. Dobrym pomysłem jest również wypicie co najmniej 16 uncji wody przed posiłkiem. Upewnij się również, że Twój lunch zawiera warzywa i owoce.

Ponadto, możesz rozważyć ustalenie celu, aby robić dwie przerwy na lunch w tygodniu. Dzięki dwóm przerwom w tygodniu, będziesz w stanie poczuć się bardziej energicznie przez resztę dnia. Możesz również być w stanie osiągnąć więcej podczas przerwy obiadowej, co może ułatwić Ci wykonanie innych zadań.

Robienie przerwy na lunch może również zachęcić do socjalizacji i pracy zespołowej. Tworzenie możliwości łączenia się pracowników pomoże zbudować silniejsze więzi i poprawić wyniki firmy.

Jedz między posiłkami

Poświęcenie czasu na jedzenie między posiłkami może mieć pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia. Przynoszenie z domu zdrowych produktów spożywczych to świetny sposób na zapewnienie sobie utrzymania wagi i zdrowia. Eliminuje to również kłopot związany z koniecznością gotowania zdrowego posiłku dla siebie, gdy jesteś poza domem.

Istnieje kilka wskazówek i sztuczek, aby uzyskać jak najwięcej z opcji jedzenia i picia. Jednym z najlepszych sposobów, aby zapewnić, że otrzymujesz odpowiednie pokarmy we właściwym czasie, jest planowanie posiłków z wyprzedzeniem. Jeśli zaplanujesz swoje posiłki z wyprzedzeniem, będziesz mniej prawdopodobne, aby wpaść w pułapkę wypasu na niezdrowych przekąsek i posiłków w ciągu dnia.

Dobrym pomysłem jest również posiadanie kilku przekąsek pod ręką, gdy czekasz w długiej kolejce. Niskotłuszczowy serowy batonik sparowany z jabłkiem załatwi sprawę. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, pamiętaj o kuponach i sprawdź ogłoszenia w gazetach. Być może uda Ci się trafić na kilka atrakcyjnych ofert na świeże owoce i warzywa w okresie wiosennym i letnim.

Istnieją również pewne wskazówki i sztuczki dotyczące jedzenia między posiłkami, które zapewnią, że jesteś w stanie utrzymać zdrową wagę i ogólny stan zdrowia. Poświęcenie czasu na jedzenie między posiłkami jest ważne dla większości ludzi. Dla większości ludzi jest to codzienne zdarzenie. Dlatego posiadanie planu posiłków, który działa dla Ciebie jest tak ważne. Na przykład, jeśli pracujesz na wieczorne zmiany, powinieneś jeść w odstępie od czterech do pięciu godzin. W ten sposób będziesz mieć stały dopływ energii, aby utrzymać się w ruchu. Pomoże Ci to również uniknąć strasznego, popołudniowego spadku formy.

Najważniejszą częścią jedzenia między posiłkami jest pamiętanie o spożywaniu właściwych pokarmów. Jeśli nie jesteś pewien, które pokarmy są dla Ciebie najlepsze, powinieneś skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia.

Unikaj nadmiernego głodu

Zmiana nawyków żywieniowych to ważny krok w kierunku przyjęcia zdrowej diety, ale trzymanie się planu posiłków może być trudne, jeśli masz pod ręką niezdrowe przekąski. Na początek musisz zdecydować, które przekąski zachowasz, a które wyrzucisz. Następnie oddaj niechciane jedzenie na cele charytatywne. Możesz również spróbować rozstać się ze swoimi ulubionymi przekąskami, co może pomóc Ci łatwiej osiągnąć cel żywieniowy.

Podczas jedzenia ważne jest, aby zwracać uwagę na wskazówki swojego ciała. W szczególności należy być świadomym swoich odczuć po każdym kęsie. Pomoże to bardziej docenić jedzenie i uniknąć przejedzenia. Poświęcenie czasu na zjedzenie posiłku może również pomóc Ci poczuć się najedzonym. Żołądek potrzebuje do 20 minut, aby wysłać do mózgu informację, że jest najedzony. Kiedy jesz szybko, Twój żołądek ma mniejszą szansę na wysłanie tej wiadomości, co zwiększa prawdopodobieństwo przejedzenia.

Kiedy przygotowujesz lunch do pracy, postaraj się znaleźć spokojne miejsce, w którym go zjesz. Pozwoli Ci to skupić się na jedzeniu i uniknąć czynników rozpraszających, takich jak telefon czy telewizor. Odejście od biurka pomoże Ci również być bardziej produktywnym później.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *