Jak jeść zdrowo, gdy masz mało czasu

Zdobywanie zdrowia jest łatwe, jeśli zaplanujesz swoje posiłki i przekąski. Możesz kupić zdrową żywność, która jest bogata w składniki odżywcze i zaplanować, co będziesz jeść w ciągu dnia.

Zaplanuj posiłki

Posiadanie odpowiedniego planu, aby jeść zdrowo, gdy masz mało czasu, jest niezbędne, jeśli próbujesz utrzymać zdrowy styl życia. Kiedy się spieszysz, łatwo jest wybrać posiłek typu fast food w drodze do domu, ale jeśli chcesz pozostać zdrowy, musisz poświęcić swój czas.

Planowanie posiłków może być skutecznym sposobem na zmniejszenie bałaganu w kuchni i zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Daje to również szansę na wypróbowanie nowych przepisów. Dla zdrowego planu posiłków, należy rozważyć żywności, które są w sezonie i żywności, które można kupić luzem. To pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze, ponieważ produkty są zwykle tańsze w hurtowych ilościach.

Planowanie posiłków nie jest tak trudne, jak myślisz. Wymaga odrobiny przewidywania i kreatywności. Najlepiej zacząć od najlepszych intencji, a następnie dostosować plan do swojego stylu życia.

Planowanie posiłków z wyprzedzeniem to najlepszy sposób na zapewnienie, że uzyskasz najwięcej ze swojego dolara na jedzenie. Utrzymywanie lodówki i spiżarni zaopatrzonej w zdrowe przekąski to kolejna wskazówka. Kiedy jesteś głodny, jest mniej prawdopodobne, że chwycisz przekąskę z automatu lub wybierzesz posiłek typu fast food.

Dobrym pomysłem jest również sporządzenie listy potrzebnych produktów spożywczych przed udaniem się do supermarketu. Upewnij się, że kupujesz tylko przedmioty, które planujesz wykorzystać. Możesz nawet stworzyć arkusz kalkulacyjny online ze swoimi planami recepturowymi. Pomoże Ci to śledzić przedmioty, które przygotowałeś, abyś mógł je ponownie wykorzystać w przyszłości.

Najlepsze jest to, że planowanie posiłków będzie zabawą dla całej rodziny. Jeśli twoje dzieci są wystarczająco stare, możesz mieć je do pomocy. Upewnij się, że pozwalają im wiedzieć, jak ważne jest, aby jeść prawo. Możesz również poprosić je o pomoc w sporządzeniu listy zakupów.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, co będziesz jeść przez następny tydzień jest zrobienie listy. Zakupienie składników z wyprzedzeniem może uchronić Cię przed kuchennym zlewem.

Unikaj przetworzonych pokarmów

Niezależnie od tego, czy próbujesz schudnąć, czy po prostu ograniczyć śmieciowe jedzenie, jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla zdrowia swojej rodziny, jest unikanie przetworzonych pokarmów. Te pokarmy mogą zawierać niezdrowe tłuszcze i cukier, i mogą prowadzić do przyrostu masy ciała i problemów zdrowotnych.

Jeśli próbujesz jeść zdrowiej, upewnij się, że czytasz etykiety na opakowaniach żywności. Produkty te są często ładowane z dodatkiem soli, cukru i niezdrowych tłuszczów. Jest to główne źródło problemów zdrowotnych, zwłaszcza otyłości.

Przetworzona żywność może również zawierać dodatki. Te substancje chemiczne są dodawane, aby uczynić żywność bardziej smaczną i przedłużyć jej trwałość. Są one również używane do modyfikowania smaku i koloru żywności. Możesz unikać tych dodatków, które są czasami kontrowersyjne.

Możesz być zaskoczony, że wiele pakowanej żywności jest minimalnie przetworzona. Produkty te zazwyczaj zawierają mniej składników niż żywność przetworzona i są uważane za zdrowsze. Niektóre przykłady to zwykły jogurt i naturalne masło orzechowe. Inne minimalnie przetworzone produkty to mrożone warzywa, suszone owoce i pełnoziarnisty chleb.

Jeśli jesteś na diecie, zrób listę pokarmów, które spożywasz. Dzięki temu łatwiej będzie Ci trzymać się swojego planu. Planuj też swoje posiłki i przekąski z wyprzedzeniem. Jeśli możesz, staraj się gotować więcej w domu, ponieważ to zminimalizuje twój kontakt z przetworzoną żywnością.

Innym sposobem na ograniczenie przetworzonej żywności jest zakup większej ilości świeżych produktów. Chociaż może to być droższe, to jest bardziej zdrowe. Świeże owoce i warzywa są zdrowszą alternatywą dla żywności puszkowanej lub mrożonej. Możesz kupić wstępnie pokrojone warzywa, które są zwykle lepsze dla Ciebie niż owoce w puszkach.

Food Marketing Institute stwierdził, że 49% konsumentów chce widzieć mniej przetworzoną żywność na półkach sklepowych. Nazywa się to klasyfikacją NOVA. Klasyfikacja ta nie jest uznawana przez USDA, ale pomaga wyjaśnić, jak niektóre produkty spożywcze są przetwarzane.

Przetworzona żywność ma również złą reputację. Często jest wypełniona niezdrowymi tłuszczami nasyconymi, sodem i cukrem. Żywność ta jest często obwiniana za otyłość i cukrzycę typu 2. Ale mogą być również zdrowe, pod warunkiem, że jesz je z umiarem.

Zaopatrz się w żywność bogatą w składniki odżywcze

Niezależnie od tego, czy jesteś w drodze, czy w biurze, zgromadzenie odpowiedniej kombinacji składników jest prawdziwym MVP, jeśli chodzi o zdrowe jedzenie. Mnóstwo zdrowej żywności, takiej jak orzechy i rośliny strączkowe, quinoa i jagody goji, powinno być częścią Twojego codziennego arsenału. Wielkim sekretem jest to, że te pokarmy nie smakują źle, jeśli wiesz, co robisz. Zostaniesz nagrodzony za swoją foray do graala gromów. Najlepszą częścią jest to, że możesz zrobić to wszystko tak samo. To najlepszy sposób na uniknięcie strasznej korporacyjnej chrapki.

Snack smarter

Zdobycie codziennej dawki wartości odżywczych może być wyzwaniem, gdy masz ograniczony czas na przygotowanie posiłków i przekąsek. Istnieją jednak sprytne sposoby, aby zdrowe przekąski stały się częścią Twojej codziennej rutyny. Niezależnie od tego, czy podróżujesz w samochodzie, czy w pracy, istnieją strategie, których możesz użyć, aby dokonywać mądrzejszych wyborów. Myśląc z wyprzedzeniem, możesz dokonywać zdrowszych wyborów, które są łatwe do przygotowania i zapewnią Ci pożywienie.

Pierwszym krokiem do zdrowego odżywiania jest zauważenie, kiedy jesteś głodny. Wtedy możesz zacząć przejmować kontrolę nad swoimi zachciankami. Mądrzejsze przekąski polegają na spożywaniu pełnowartościowych produktów, które są bogate w składniki odżywcze i błonnik. Możesz wybierać spośród pełnoziarnistych przekąsek, batoników proteinowych i niskotłuszczowych paluszków serowych, które ograniczą Twój apetyt i wypełnią żołądek. Następnie możesz pozwolić sobie na okazjonalny przysmak.

Kiedy brakuje Ci czasu, przekąski o dużej zawartości kalorii są świetnym sposobem na zaspokojenie natychmiastowych zachcianek. Jednak często są one wysokokaloryczne i pozbawione składników odżywczych. Na przykład, 100-kaloryczne opakowanie zawiera minimalne ilości błonnika, białka i minerałów. Podobnie, wybory fast foodów mają tendencję do zawierania dużych ilości przetworzonych tłuszczów i cukru.

Jeśli potrzebujesz przekąski podczas podróży, zaplanuj z wyprzedzeniem i spakuj kilka zdrowych przekąsek, które będziesz mógł schrupać, gdy będziesz w drodze. Mogą to być takie rzeczy jak szarpanka z wołowiny lub indyka, orzechy, krakersy i jogurt w różnych owocowych smakach. Możesz również kupić zdrowe przekąski luzem i podzielić je na pojemniki jednokrotnego użytku, aby zabrać je ze sobą. Łatwiej jest je zapakować i mieć pod ręką, a dzięki nim nie stracisz równowagi, gdy dopadnie Cię głód.

Dodatkowo możesz zaplanować zdrową przekąskę, pakując kilka przekąsek, które nie nadają się do chłodzenia. Zapewni to, że nie zrobisz niezdrowych przekąsek i da ci trochę dodatkowej swobody, gdy masz mało czasu. Jeśli nie jesteś pewien, czy jesteś głodny, spróbuj małej porcji niskosłodzonego zwykłego jogurtu lub krakersów, zanim wyruszysz na szybką przekąskę.

Mądrzejsze podjadanie jest łatwiejsze, gdy poświęcisz czas na przygotowanie i spożywanie zdrowszych przekąsek. Dokonując małych zmian w kierunku zdrowszego podjadania, możesz poprawić swój ogólny stan zdrowia i pomóc sobie w rozwoju.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *