Jak zdrowo się odżywiać, gdy próbujesz przybrać na wadze

Niezależnie od tego, czy próbujesz przybrać na wadze, czy stracić na wadze, istnieje kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że otrzymujesz odżywianie, którego potrzebujesz. Podczas gdy niektóre z tych wskazówek mogą wydawać się oczywiste, będziesz zaskoczony, jak wiele osób nie korzysta z tych prostych sposobów, aby uzyskać składniki odżywcze, których potrzebują.

Dos and don’ts

Próba przybrania na wadze może wydawać się zadaniem herkulesowym, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ułatwić sobie to zadanie. Na przykład, możesz ustalić priorytety posiłków, jeść świadomie i wybierać zdrowe przekąski. Najważniejsze jest dokonywanie zdrowych wyborów i zwracanie uwagi na wielkość porcji.

Doz i don’t zdrowego odżywiania obejmują nie jedzenie zbyt dużo lub zbyt mało, ograniczanie wielkości porcji i nie podjadanie między posiłkami. Warto również zapoznać się z informacjami o wartościach odżywczych na etykietach ulubionych produktów, aby pomóc sobie w dokonywaniu mądrych wyborów. Należy również pamiętać, że jedzenie w roztargnieniu to zły pomysł. Nakładanie jedzenia na mniejszy talerz to również dobry pomysł.

Jednym z najlepszych sposobów, aby pomóc w zarządzaniu swoją wagą jest aktywność fizyczna, czy to oznacza spacer z psem, czy też oglądanie ulubionego serialu. Dlaczego nie wyrobić sobie zdrowego nawyku picia dużej ilości wody? To pomaga utrzymać cię nawodniony i może również poprawić swoje funkcje poznawcze.

Te dos i don’ts obejmują również jedzenie z umiarem, co wiąże się z ograniczeniem spożycia do trzech posiłków dziennie. Możesz także dokonywać zdrowszych wyborów jedząc w domu, a nie w restauracji. Najlepszą częścią jest to, że będziesz wiedział dokładnie, co jesz. Możesz również znaleźć mnóstwo zdrowych przepisów online lub w lokalnej bibliotece. Jeśli chcesz przybrać na wadze, sekretem sukcesu jest wprowadzenie małych zmian w diecie, włączenie zdrowych przekąsek do swojej diety i pozostanie aktywnym.

Unikaj pokarmów wysokotłuszczowych

Utrzymywanie zdrowej diety jest dobrym sposobem na utrzymanie idealnej wagi i zmniejszenie ryzyka rozwoju cukrzycy. Ograniczając pokarmy o wysokiej zawartości tłuszczu, możesz pomóc zmniejszyć ryzyko chorób serca.

Tłuszcz nasycony znajduje się w pokarmach pochodzenia zwierzęcego i olejach tropikalnych. Podnosi zły cholesterol we krwi i może powodować choroby serca. Tłuszcz nasycony można jednak uzyskać z niektórych źródeł roślinnych. Należy ograniczyć spożycie tłuszczów nasyconych do mniej niż 10% całkowitego spożycia kalorii.

Żywność o wysokiej zawartości tłuszczu to batoniki, ciasta, ciasteczka i lody. Są one również wysokie w cukier, który może zwiększyć kalorii w diecie. Możesz ograniczyć spożywanie tych pokarmów, podając sobie małe porcje i obserwując poziom sytości.

Możesz zastąpić te produkty zdrowszymi wyborami. Staraj się jeść więcej owoców i warzyw. Możesz również dodawać do swoich potraw zdrowe, nienasycone tłuszcze. Na przykład, spróbuj zastąpić część masła w swoich wypiekach olejem rzepakowym. Możesz również zastąpić część tłuszczu w smażonych potrawach oliwą z oliwek.

Możesz również ograniczyć czerwone mięso. Zamiast tego możesz używać chudej mielonej wołowiny i kurczaka bez skóry lub ryby. Możesz również zrobić własne burgery. To zapewni Ci dobre źródło białka i niektóre witaminy z grupy B.

Możesz również spróbować jeść więcej pełnoziarnistych zbóż. Są one dobrym źródłem składników odżywczych i węglowodanów, a także mogą być wzbogacone o witaminy i minerały. Staraj się unikać przetworzonej żywności. Możesz czytać etykiety, aby dowiedzieć się, jaka jest zawartość tłuszczu i cukru w danym produkcie.

Na koniec możesz użyć pełnotłustego jogurtu, aby dodać do swojej diety białko i wapń. Możesz również zrobić własne lody ze zdrowszymi składnikami. Możesz również dodać hummus do swoich potraw. Ważne jest, aby jeść żywność, która ma równowagę składników odżywczych, węglowodanów i tłuszczów.

Ograniczając pokarmy zawierające duże ilości tłuszczu, łatwiej jest utrzymać idealną wagę. Możesz również ograniczyć spożycie alkoholu i smażonych potraw.

Ćwiczenia mogą pomóc ci przybrać na wadze

Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć, zbudować mięśnie czy przybrać na wadze, ćwiczenia mogą pomóc ci osiągnąć cel. Będziesz miał niezliczone korzyści fizyczne i psychiczne, w tym zwiększoną energię i pewność siebie. Ćwiczenia mogą również zmniejszyć niepokój, zmniejszyć depresję i zmniejszyć ryzyko chorób serca. Możesz również spowolnić rozwój otyłości brzusznej. Należy również sprawdzić z lekarzem, aby określić najlepsze ćwiczenia dla konkretnego stanu zdrowia.

Chociaż przyrost masy ciała po ćwiczeniach jest powszechny, nie musi być trwały. Twoim celem powinno być dodanie beztłuszczowej masy mięśniowej, a nie przyrost tłuszczu. Silniejsze i szczuplejsze ciało sprawi, że łatwiej będzie Ci kontrolować wagę. Ponadto, masa mięśniowa zwiększa Twoje spalanie energii w ciągu dnia. Aby zwiększyć masę mięśniową, powinieneś spróbować programu treningu siłowego.

Podczas ćwiczeń organizm wytwarza dodatkową energię, dlatego możesz odczuwać głód lub chęć jedzenia. Aby temu zapobiec, możesz spożywać jedzenie, które zawiera mniej kalorii, takie jak owoce lub granola. Możesz również przekąsić jogurt, aby zaspokoić swój słodki apetyt. Należy jednak unikać przejadania się i oddawać się słodyczom tylko z umiarem. Należy również pamiętać o piciu dużej ilości wody.

Należy również wiedzieć, że ćwiczenia fizyczne mogą zwiększyć apetyt, co może również prowadzić do przyrostu wagi. Należy unikać pokarmów o wysokiej zawartości cukru, takich jak słodycze czy ciastka, ponieważ są one pełne kalorii i brakuje im wartości odżywczych. Zamiast tego możesz jeść jogurt lub granolę. Możesz również wybrać owoce lub warzywa, aby zaspokoić swój słodki ząb. Należy również unikać spożywania więcej niż dwóch porcji cukru dziennie. To, ile przytyjesz, będzie zależało od rodzaju wykonywanych ćwiczeń i ogólnego stanu odżywienia.

Jeśli próbujesz przybrać na wadze, powinnaś skupić się na dodaniu masy mięśniowej zamiast tłuszczu. Mięśnie skuteczniej spalają kalorie, co oznacza, że będziesz w stanie lepiej utrzymać swoją wagę.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *