Jak zdrowo się odżywiać w podróży

Niezależnie od tego, czy jesteś na wakacjach, czy zajęty pracą, ważne jest, aby zachować zdrowie. Jednym z najprostszych sposobów, aby to osiągnąć jest upewnienie się, że spożywasz różnorodne posiłki z wszystkich pięciu głównych grup żywności. Kluczem jest planowanie z wyprzedzeniem, aby zawsze mieć pożywne posiłki w podróży. Możesz również kupić mrożone owoce i warzywa, aby upewnić się, że zawsze masz coś do jedzenia.

Planuj z wyprzedzeniem

Posiadanie zdrowej diety jest jednym z najważniejszych sposobów na utrzymanie organizmu w jak najlepszym stanie. Niezależnie od tego, czy zmagasz się z chorobą, czy po prostu szukasz zdrowszego siebie, ważne jest, aby znaleźć czas na dobre odżywianie. Oto kilka sprytnych sposobów, aby to zrobić.

Jednym z najlepszych sposobów na zdrowe odżywianie w podróży jest przygotowywanie posiłków z wyprzedzeniem. Posiadanie dużego garnka i kilku dobrych narzędzi do gotowania sprawia, że zadanie to jest stosunkowo łatwe. Jeśli planujesz zjeść na mieście, musisz sprawdzić menu z wyprzedzeniem. W ten sposób będziesz wiedział, co jest w menu i co zamówić.

Posiadanie pod ręką kilku zdrowych przekąsek powinno pomóc Ci utrzymać poziom energii. Mogą to być małe paczki płatków śniadaniowych, suszone owoce, orzechy, a nawet zdrowe chipsy – element ten jest rezultatem badania ekipy serwisu nieporadnikdomowy.pl. Trzymanie tych przekąsek w samochodzie to dobry pomysł.

Posiadanie planu może pomóc Ci uzyskać jak najwięcej ze swojego budżetu kalorii. Chociaż prawdą jest, że wycieczka do sklepu spożywczego prawdopodobnie spowoduje, że wydasz więcej niż w domu, ważne jest, aby wiedzieć, że zdrowe jedzenie jest o wiele tańsze niż się wydaje. Posiadanie listy zakupów pomoże Ci również pamiętać o zabraniu tych kluczowych składników.

Najlepsze jest to, że będziesz mógł cieszyć się zdrowym jedzeniem bez poczucia winy. Posiadanie planu posiłków na miejscu sprawi, że łatwo będzie Ci zaplanować posiłki na cały tydzień. To również pomoże Ci trzymać się diety i upewnić się, że jesz najlepsze możliwe jedzenie.

Najtańszym sposobem jest przygotowanie posiłków z wyprzedzeniem. Niezależnie od tego, czy robisz to w domu, czy w biurze, sprawi to, że będziesz bardziej produktywny i pomoże Ci jeść zdrowiej.

Kupuj mrożone owoce i warzywa

Kupowanie mrożonych owoców i warzyw może być skutecznym i wygodnym sposobem na uzyskanie witamin i minerałów, których potrzebujesz, aby prowadzić zdrowy tryb życia. Dzieje się tak dlatego, że mrożone owoce i warzywa są zbierane w momencie największej dojrzałości, dzięki czemu zachowują swoje wartości odżywcze.

Ostatnie badania przeprowadzone na Uniwersytecie Georgia wykazały, że mrożone produkty są tak samo zdrowe jak świeże. Dzieje się tak, ponieważ proces zamrażania zapobiega utracie składników odżywczych podczas zbiorów, pakowania i przechowywania.

Kupowanie mrożonych owoców i warzyw ma również wiele sensu dla osób, które są w ciągłym ruchu. Są one nie tylko wygodniejsze, ale także tańsze. Zmniejszają też ilość odpadów spożywczych.

Podczas gdy prawdą jest, że niektóre mrożone owoce i warzywa zawierają więcej składników odżywczych niż ich świeże odpowiedniki, istnieje wiele produktów, które lepiej jest zamrozić.

W rzeczywistości badanie wykazało, że nie było statystycznej różnicy między zawartością witamin w świeżych i mrożonych owocach i warzywach. Jedyna prawdziwa różnica dotyczyła tekstury.

Niektóre mrożone owoce i warzywa mogą zawierać cukier rafinowany. Jednak ilość cukru zawarta w mrożonych owocach i warzywach zazwyczaj nie jest tak duża jak w świeżych owocach i warzywach.

Można też znaleźć „gołe” owoce i warzywa, które nie są słodzone dodatkiem cukru. Kupowanie mrożonych owoców i warzyw może być fajnym sposobem na uzyskanie witamin i minerałów, których potrzebujesz, aby prowadzić zdrowszy styl życia.

Wybierając mrożone owoce i warzywa, staraj się jak najczęściej znaleźć odmiany organiczne. Produkty organiczne są bardziej przyjazne dla środowiska i mogą być zdrowsze dla Twojego organizmu. Ważne jest również, aby unikać niezdrowych tłuszczów w posiłku.

Uwzględnij różnorodne pokarmy z każdej z 5 głównych grup żywności

Uwzględnienie różnorodnych pokarmów z każdej z pięciu głównych grup żywności pomaga utrzymać zrównoważoną i interesującą dietę. Dzięki temu Twój organizm będzie zdrowy i zmniejszysz ryzyko zachorowania.

Każda grupa żywności ma określone składniki odżywcze i dostarcza organizmowi niezbędnej energii, witamin i minerałów. Ilość każdego z tych składników odżywczych jest również inna dla każdego pokarmu. Wybierając pokarmy do swojej diety, pamiętaj, że niektóre z nich są gęstsze niż inne.

Na przykład, pełne ziarna, które zawierają dużo błonnika, utrzymują uczucie sytości dłużej. Są one również bardziej odżywcze. Jednak niektóre produkty zbożowe są rafinowane i zawierają mniej składników odżywczych.

Warzywa to kolejna ważna grupa żywności. Zawierają błonnik, witaminy i minerały. Dodają także objętości do Twoich posiłków bez dodawania dużej ilości kalorii. Są dostępne w szerokiej gamie kolorów i smaków. Możesz spróbować nowego warzywa co tydzień, aby utrzymać swoją dietę interesującą.

Rośliny strączkowe to kolejny rodzaj pokarmu białkowego. Są również dobrym źródłem żelaza. Obejmują one fasolę nerkową, czarną fasolę i inne rośliny strączkowe.

Owoce to kolejna ważna grupa żywności. Soki owocowe i smoothies często mają wysoką zawartość cukru. Powinny być one jednak spożywane tylko okazjonalnie. Owoce mogą być świeże, mrożone lub w puszce. Pakuj owoce w ich własny sok i unikaj syropów lub masła. Owoce mogą być spożywane w smoothie lub w paście z orzechów lub nasion.

Produkty mleczne są dobrym źródłem wapnia i białka. Mają wysoką zawartość witaminy D, ale pamiętaj, aby wybierać niskotłuszczowe produkty mleczne. Najlepiej spożywać je po posiłku, aby pomóc w utrzymaniu prawidłowego odżywiania.

Pij dużo wody

Uzyskanie odpowiedniej ilości wody jest ważne dla ogólnego stanu zdrowia. Pomaga ona regulować temperaturę ciała, wypłukuje toksyny i poprawia strukturę skóry. Utrzymuje również stawy nasmarowane i zmniejsza tarcie.

Woda jest również ważna dla dobrego zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Kiedy Twoja krew jest odwodniona, Twoje serce może nie pracować tak dobrze. Może to prowadzić do problemów takich jak hiponatremia, stan zagrażający życiu. Ponadto, woda może pomóc wspierać zdrową funkcję nerek.

Woda jest również dobrym źródłem elektrolitów, które są potrzebne do utrzymania prawidłowego funkcjonowania serca i mięśni. Woda pomaga również utrzymać dobre funkcjonowanie układu pokarmowego.

Bez względu na to, czy ćwiczysz, czy po prostu spędzasz dzień, ważne jest, aby pozostać nawodnionym. Może to pomóc zapobiec udarowi cieplnemu, bólom głowy i innym problemom. Woda pomaga również czuć się sytym pomiędzy posiłkami. Możesz nawet dodać do wody owoce, herbaty lub zioła.

Według najnowszych badań picie wody może pomóc w utracie wagi. Konkretnie, dorośli, którzy zwiększyli spożycie wody o 1%, spożywali mniej kalorii. Pomogło im to również obniżyć poziom sodu. Badanie to, opublikowane w Clinical Nutrition Research, zostało przeprowadzone na ponad 18 300 amerykańskich dorosłych.

W badaniu na kobietach z nadwagą stwierdzono, że picie wody przed posiłkami zmniejszyło ich wskaźnik masy ciała. W badaniu stwierdzono również, że kobiety, które piły wodę przed posiłkiem, jadły mniej.

Ponadto osoby, które były odpowiednio nawodnione, miały lepszą wydajność poznawczą i fizyczną. Może to wynikać z faktu, że woda pomaga organizmowi produkować pot, który pomaga schłodzić ciało.

Oprócz wody, ważne jest również spożywanie pokarmów o wysokiej zawartości wody. Owoce, sałata, seler i ogórek zawierają duże ilości wody. Te pokarmy pomagają organizmowi pozbyć się odpadów, co może pomóc Ci poczuć sytość.

Poczuj się dobrze z tym, co jesz

Poświęcenie czasu na zastanowienie się nad tym, co i kiedy jesz, może być samo w sobie wartościowym doświadczeniem. Nie ma potrzeby uciekania się do tłustych restauracji, aby zjeść szybki posiłek w biegu. Na szczęście większość restauracji i barów szybkiej obsługi jest zaprojektowana tak, aby zaspokoić wszystkie gusta i problemy dietetyczne. W odległości krótkiego spaceru można znaleźć bardziej ekskluzywne lokale gastronomiczne. Możesz też zjeść posiłek przy biurku i zająć się swoim dniem. Jeśli jednak będziesz miał szczęście, to prawdopodobnie będziesz musiał zrobić to szybko. Niezależnie od tego, gdzie zdecydujesz się zjeść, pamiętaj, aby złożyć hołd karczmie z odpowiednią etykietą. Później sobie podziękujesz. Poza tym, będzie bardziej prawdopodobne, że uda Ci się to za pierwszym razem.

Oprócz wyżej wymienionych wskazówek, pamiętaj o sprawdzeniu menu przed złożeniem zamówienia. Zanotowanie pozycji, które masz zamiar zjeść, zapobiegnie spożyciu większej ilości niż jesteś w stanie. Oczywiście pamiętaj o wypiciu dużej ilości wody przed i po jedzeniu, aby zapewnić sobie maksymalne korzyści z posiłku. Podziękujesz sobie później, jeśli zdecydujesz się na odrobinę lekkich ćwiczeń.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *